קהילה מנווטת

רוצים לציין אבן דרך בחיי הקהילה שלכם? חוגגים יומולדת עגול לישוב בו אתם גרים? יש אירוע מיוחד בבית הספר בו לומדים הילדים? מחפשים פעילות קהילתית לרגל חג שבועות? מציינים את שבוע הבריאות ומחפשים לחלץ לכולם את העצמות? מחפשים לקיים פעילות קהילתית בלי שיש לכם סיבה למסיבה? ספרו לנו מה אתם חוגגים ונכין עבורכם ניווט קהילתי תוך שילוב התכנים המתאימים בפעילות, כדי שתרגישו שאתם בבית. 

אפשר לארגן פעילות קהילתית ממש אצלכם בישוב או בשכונה בה אתם גרים (רק אם זה מתאים), ואפשר להוציא את כולם לטבע, לאחד היערות הסמוכים, ולקיים שם את האירוע. מצורפות כמה דוגמאות שעגור אירועי ניווט קיימו לאחרונה...

קהילה מנווטת - במרחב העירוני

חשבתם פעם איך השכונה שלכם נראית מלמעלה? מתנ"ס רמות ספורטיב נמצא במרכזה של שכונה חדשה בצפון באר שבע. כל רחובות השכונה קרויים על שם אנשים חשובים בתחומי המדע, הספרות, ההגות והתרבות היהודית. הכנו מפת ניווט של השכונה, הכנו חידוניווט שעוסק בגיבורים המתנוססים על שלטי הרחובות, הכנו חולצות כתומות זוהרות כדי שאפשר יהיה לראות את הילדים שרצים קדימה ואפילו הזמנו את נבחרת אס"א המקומית להשתתף באירוע. התושבים הגיעו ברגל מהבית לנקודת הכינוס במתנ"ס ויצאו לגלות פינות חמד ברחבי השכונה שאפילו הם לא הכירו. היה נהדר! 

קהילה מנווטת - במרחב הכפרי

הניווטים הקהילתיים של עגור אירועי ניווט במושב בני דרור ובישוב כרמי יוסף הם כבר עניין של מסורת. בבני דרור הניווט מתקיים ברחובות הישוב ובמרחבים הפתוחים שסביבו ולכרמי יוסף יש את יער המגינים, אחד היערות החביבים עלינו. כתבנו חידוניווטים העוסקים בהסטוריה בציפורים, בפיות ושדונים, כל שנה חידוניווט אחר. ארטיקים לילדים או קרמבו (תלוי בעונה) ותפוזים לכל דורש. את היום מסיימים בארוחת צהריים משותפת עם מיטב המטעמים... חגיגה קהילתית של ממש.    

קהילה מנווטת - בחיק הטבע

מדי שנה בחודש פברואר יוצאים כל תלמידי בית הספר האנטרופוסופי בכפר הירוק עם המשפחות ליום כיף בחיק הטבע. כל שנה אנחנו לוקחים אותם למקום אחר, בטווח חצי שעה נסיעה מהבית. היינו איתם ביער בן שמן, ביער אשתאול ובפארק השרון. הקטנטנים עם ההורים (כיתות א-ג) יוצאים לטייל והגדולים עם ההורים יוצאים לנווט. לקראת הצהריים מצטרפות כל יתר המשפחות לטקס בית ספרי ולפיקניק קהילתי. כ 250 תלמידים ועוד מספר דומה של בני משפחה..... יש מקום לכולם. 

חוויות מהשטח

"לחברים מעגור אירועי ניווט - תודה רבה על פעילות מאוד מאוד מאוד איכותית לתושבי מושב בני דרור. זו כבר השנה השנייה שאנו מזמינים אתכם לארגן לנו במושב אירוע ניווט קהילתי ונהנים אתכם כל פעם מחדש. תודה על תכנון מסודר ומאורגן, מפות מקצועיות, צוות נפלא ופעילות מקסימה. מחכים לפעילות הבאה".


רונן ליפשיץ - יו"ר ועדת ספורט מושב בני דרור​

"אני רוצה להמליץ מאד על תוכנית 1939 שהתקיימה אצלנו בבית הספר - פעילות ניווט בגן הלאומי תל אפק. התלמידים נהנו מאד מהשהייה בשטח, חוו העצמה, עצמאות, עבודת צוות, תכננו את הדרך וביצעו בהצלחה. ממליצה מאד על עגור אירועי ניווט שקיימו את הפעילות באופן מופתי, נענו לכל בקשותינו ופתרו את כל הקשיים שהתעוררו  במהלך ההכנות וההערכות לפעילות."

חני - רכזת השתלבות בבית ספר על יסודי