עמי גור

בן 44, תושב בית חשמונאי, נשוי לשרי ואבא של שירה, איתי ואופיר, רס"ן במיל', אוהב לנווט ברחבי לגולנד.

מדריך ניווט, בוגר תואר ראשון בהיסטוריה ומזרחנות, ותואר שני במנהל עסקים.

"ניווטתי שבועות ארוכים ומהנים בשירותי הצבאי כלוחם בחטיבת הנח"ל, ולאחר מכן המפות נשארו מחוברות לווריד כקצין מודיעין בשטח, באגף המבצעים וגם כיום במילואים. בשנת 2014 עזבתי את עבודתי כשכיר והתחלתי ללמד ניווט בבתי ספר ובחוגים. מאז התרחבה פעילותינו לתחומים נוספים. כיף לראות איך כל שנה עוד ועוד אנשים, בוגרים וצעירים, מצטרפים לניווטים שלנו, ובעיקר כיף גדול לעסוק בתחום בעל ערך מוסף כה רב, הרחק מהמשרד ומהמסכים".

עודד עובדיה

 

תושב להבים, נשוי ואבא לשלושה. בוגר תואר שני בזואולוגיה עם התמחות בציפורים ומדריך ניווט מוסמך.

"אמרו עלי לא פעם שנולדתי נווט, רק לקח לי כמה שנים לגלות את זה. הניווט אצלי הוא חלק מהחיים: אני נווט ספורטיבי מגיל צעיר, שירתתי כנווט קרב בחיל האוויר ואני עדיין משרת במילואים כמדריך נווטים בבית הספר לטיסה. 

בשנת 2014 השתחררתי מצה"ל אחרי 20 שנות שירות בחיל האוויר במהלכן הקמתי את מדור צפרות ועמדתי בראשו במשך 13 שנה. המדור היה אחראי על כל נושא מניעת ההתנגשויות בין ציפורים למטוסים בחיל האוויר.  מאז שהשתחררתי הצפרות חזרה להיות אצלי תחביב מרכזי ואני מבלה זמן רב בתצפיות ובצילום ציפורים. את עמי פגשתי בקורס מדריכים בוינגייט ומאז אנחנו עובדים ביחד".

עפר בר-גיל

תושב גבעת עדה, נשוי ואב לבת.

"את יסודות הניווט למדתי בבית הספר היסודי ומאז אני עוסק בניווט כתחביב וגם כמקצוע. ניווטתי כחיל וכקצין בחטיבת הנח"ל, אני מנווט באוויר, מנווט על הקרקע כנווט ספורטיבי ומנווט בים כמדריך במועדון שיט. לחלל עוד לא הגעתי אבל בניווט אסטרונומי אני גם עוסק במסגרת העיסוק שלי בשיט.

הצטרפתי לעגור כממפה הבית וכשותף בארגון וניהול אירועים.

המפה בעיני היא תיאור השטח בראי היוצר, שפה ציורית ויזואלית המאפשרת לי לייצר דיאלוג עם המנווטים. קח נייר, הבט בו, השווה לסביבתך, וצא לדרך...

שמח לקחת חלק בחשיפת הניווט הספורטיבי והעממי לקהל הרחב ובהרחבת מעגל השותפים בחוויה".

רויטל בן יהודה

יועצת ארגונית ומנחה בכירה, בעלת תואר שני בתקשורת. רויטל ניהלה במשך שנים רבות אגף שיווק בארגון גדול ויש לה נסיון רב שנים בהובלת תהליכים קבוצתיים בארגונים עסקיים, במפעלי תעשייה, במשרדי ממשלה, ברשויות מקומיות ובארגונים ציבוריים. היא מתמחה בהנחיית קבוצות בניהול, תקשורת, שירות ומיומנויות בינאישיות. רויטל היא מנחה בכירה בקורסים להכשרת מנחי קבוצות וביחד עם דנה הקימה את "רבדים - פיתוח ארגוני והנחיית קבוצות". ביחד הן מובילות את הנחיית הקבוצות בסדנאות "בוחרים דרך".   

דנה בר-לב

יועצת ארגונית ומנחה בכירה. בעלת תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון בניהול וסוציולוגיה. דנה בעלת ניסיון עשיר בהובלת תהליכים קבוצתיים ומומחית בהובלה והנחייה של קורסים וסדנאות לפיתוח מיומנויות ניהול, שירות ומיומנויות רכות. דנה בעלת ניסיון רב בליווי ופיתוח מנהלים וצוותים בתהליכי שינוי וצמיחה. מנחה בכירה בקורסים להנחיית קבוצות וקורסי ניהול. מנהלת שותפה ב"רבדים - פיתוח ארגוני והנחיית קבוצות" ומובילה ביחד עם רויטל את ההנחייה של סדנאות "בוחרים דרך". 

עגור – גיבוש וסדנאות לארגונים ומשפחות

אנחנו מתמחים בהפקת משחקי גיבוש, סדנאות למנהלים ופעילויות למשפחות, בטבע ובאתרי תיירות ברחבי הארץ. אנחנו מאמינים שפעילות טובה צריכה להיות מהנה, מאתגרת, מלמדת, פשוטה ובמחיר סביר.

את השם "עגור" בחרנו כאשר התחלנו לעבוד ביחד. העגור היא ציפור גדולה, יפה, משפחתית מאד ו... מנווטת היטב ביום, בליל ובערפל. אגדה יפנית עתיקה מבטיחה כי עגור יגשים משאלה למי שיקפל אלף עגורי אוריגמי. אז בהצלחה, ונתראה!!! 

על הניווט הספורטיבי

הניווט הספורטיבי הוא ענף ספורט תחרותי, שבו על כל מתחרה למצוא מספר תחנות הממוקמות בשטח, בעזרת מפה ובמצפן. המנצח הוא זה שמסיים את המסלול לאחר שעבר בכל התחנות לפי הסדר המוגדר, ובזמן הקצר ביותר.

 

הניווט הספורטיבי נולד בסקנדיביה בסוף המאה ה-19. זהו ספורט ייחודי המשלב פעילות גופנית עם אתגר מחשבתי. מגרש המשחקים של הנווטים הוא הטבע במלוא הדרו, ובכל ניווט מגרש המשחקים הוא אחר. הניווט הספורטיבי דורש יכולת גופנית, ידע בקריאת מפה, יכולת ניתוח של מצבים מורכבים וקבלת החלטות תחת לחץ פיזי ומנטאלי. תוך כדי הניווט נדרשים הנווטים לריכוז, לדיוק, לירידה לפרטים, ליכולת זיהוי והבנה של המצב והשטח, להתמודדות עם שינויים, עם קשיים ועם טעויות. הייחוד של ספורט הניווט הוא, בין היתר, שאינך רואה את המתחרים שלך ואינך יודע מה מיקומך ביחס אליהם עד לסיום התחרות.  

 

הניווט הוא גם ספורט עממי, ואם אין לכם שאיפות לנצח, אתם יכולים לעבור את המסלול בהליכה רגועה, ולהנות מן הטבע והנוף תוך כדי האתגר שבניווט. אתם יכולים לנווט לבד, עם כל המשפחה או עם חברים, ועומדים לבחירתכם מסלולים במגוון אורכים ודרגות קושי.

למידע נוסף היכנסו גם לאתר איגוד הניווט: http://www.nivut.org.il  וצפו בסרטון.