עודד עובדיה

 

תושב להבים, נשוי ואבא לשלושה. בוגר תואר שני בזואולוגיה עם התמחות בציפורים, סא"ל במיל' ומדריך ניווט מוסמך.

"אמרו עלי שנולדתי נווט, רק לקח לי כמה שנים לגלות את זה. הניווט אצלי הוא חלק מהחיים: אני נווט ספורטיבי מגיל צעיר, שירתתי כנווט קרב בחיל האוויר ואני עדיין משרת במילואים כמדריך נווטים בבית הספר לטיסה. 

בשנת 2014 השתחררתי מצה"ל אחרי 20 שנות שירות בחיל האוויר במהלכן הקמתי וניהלתי את מדור צפרות במשך 13 שנה. המדור היה אחראי על כל נושא מניעת ההתנגשויות בין ציפורים למטוסים בחיל האוויר.  מאז שהשתחררתי הצפרות חזרה להיות אצלי תחביב ואני מבלה זמן רב בתצפיות ובצילום ציפורים."

עמי גור

בן 44, תושב בית חשמונאי, נשוי לשרי ואבא של שירה, איתי ואופיר, רס"ן במיל', אוהב לנווט ברחבי לגולנד. מדריך ניווט, בוגר תואר ראשון בהיסטוריה ומזרחנות, ותואר שני במנהל עסקים.

"ניווטתי שבועות ארוכים ומהנים בשירותי הצבאי כלוחם בחטיבת הנח"ל, ולאחר מכן המפות נשארו מחוברות לווריד כקצין מודיעין בשטח, באגף המבצעים וגם כיום במילואים. בשנת 2014 עזבתי את עבודתי כשכיר והתחלתי ללמד ניווט בבתי ספר ובחוגים. מאז התרחבה פעילותינו לתחומים נוספים. כיף לראות איך כל שנה עוד ועוד אנשים, בוגרים וצעירים, מצטרפים לניווטים שלנו, ובעיקר כיף גדול לעסוק בתחום בעל ערך מוסף כה רב, הרחק מהמשרד ומהמסכים".

רויטל בן יהודה

יועצת ארגונית ומנחה בכירה, בעלת תואר שני בתקשורת. רויטל ניהלה במשך שנים רבות אגף שיווק בארגון גדול ויש לה נסיון רב בהובלת תהליכים קבוצתיים בארגונים עסקיים, במפעלי תעשייה, במשרדי ממשלה, ברשויות מקומיות ובארגונים ציבוריים.

רויטל מתמחה בהנחיית קבוצות בניהול, תקשורת, שירות ומיומנויות בינאישיות. רויטל היא מנחה בכירה בקורסים להכשרת מנחי קבוצות וביחד עם דנה הקימה את "רבדים - פיתוח ארגוני והנחיית קבוצות". ביחד הן מובילות את הנחיית הקבוצות בסדנאות "בוחרים דרך".   

דנה בר-לב

יועצת ארגונית, מנחה בכירה ומדריכה קורסים להנחיית קבוצות. בעלת תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון בניהול וסוציולוגיה. במשך שנים רבות דנה עוסקת בליווי ופיתוח מנהלים וצוותים בתהליכי שינוי וצמיחה.

דנה בעלת ניסיון עשיר בהובלת קבוצות ובהובלת תהליכים קבוצתיים ומומחית בהנחייה של קורסים וסדנאות לפיתוח מיומנויות ניהול, שירות ומיומנויות רכות. 

מנהלת שותפה ב"רבדים - פיתוח ארגוני והנחיית קבוצות" ומובילה ביחד עם רויטל את ההנחייה של סדנאות "בוחרים דרך". 

עפר בר-גיל

תושב גבעת עדה, נשוי ואב לבת. "את יסודות הניווט למדתי בבי"ס יסודי ומאז אני עוסק בניווט כתחביב וגם כמקצוע. ניווטתי כחיל וכקצין בנח"ל, אני מנווט באוויר, נווט ספורטיבי על הקרקע ומנווט בים כמדריך במועדון שיט. הצטרפתי לעגור כממפה הבית וכשותף בארגון וניהול אירועים. המפה בעיני היא תיאור השטח בראי היוצר, שפה ציורית ויזואלית המאפשרת לי לייצר דיאלוג עם המנווטים. קח נייר, הבט בו, השווה לסביבתך, וצא לדרך...  שמח לקחת חלק בחשיפת הניווט הספורטיבי והעממי לקהל הרחב ובהרחבת מעגל השותפים בחוויה".

עגור – גיבוש וסדנאות לארגונים ומשפחות

אנחנו מתמחים בהפקת משחקי גיבוש, סדנאות למנהלים ופעילויות למשפחות, בטבע ובאתרי תיירות ברחבי הארץ. אנחנו מאמינים שפעילות טובה צריכה להיות מהנה, מאתגרת, מלמדת, פשוטה ובמחיר סביר.

את השם "עגור" בחרנו כאשר התחלנו לעבוד ביחד. העגור היא ציפור גדולה, יפה, משפחתית מאד ו... מנווטת היטב ביום, בליל ובערפל. אגדה יפנית עתיקה מבטיחה כי עגור יגשים משאלה למי שיקפל אלף עגורי אוריגמי. אז בהצלחה, ונתראה!!! 

 

חוויות מהשטח

"בשם עובדי בנק לאומי, משפחותיהם וצוות ענף הספורט אני מבקש להודות לכם על אירוע מהמם תוך התייחסות לכל פרט ופרט, חשיבה לעומק והתייחסות אישית לכל אחד ואחד... מהאפרוחים ועד לתרנגול הכי גדול! התשבוחות שאנחנו מקבלים בשיחות טלפון וההודעות הם בזכותכם. בקרוב אירוע נוסף..."

אלי מרון - חטיבת משאבי אנוש, בנק לאומי

"עשינו פעילות בגן לאומי עין חמד לגיבושון עובדי המכונים לחקר המדבר של אוניברסיטת בן גוריון. כשהגענו פגשנו את עמי ועודד עם פריסה כפי שתיאמנו. הפתיע כמה שכולם, גם אנשים שממש לא נראים בקטע של טיולים ופעילות גופנית, נכנסו לזה ונהנו מאד. קיבלנו תגובות מאד חמות מהמשתתפים."


יניב קריגר - המכון לחקר המדבר, אוניברסיטת בן גוריון

"עמי ועודד יקרים – בשמה של משפחת Make-A-Wish Israel  ברצוננו להודות לכם מקרב לב על תרומתכם ותמיכתכם בהגשמת משאלות לילדים הנלחמים במחלות מסכנות חיים. בעזרת אנשים כמוכם נמשיך להגשים משאלות של עשרות ומאות ילדים הזקוקים לרגעים בלתי נשכחים ובעלי עוצמה רבה."

דניס בר-און מייסדת ומנכ"לית MAW Israel.

"פשוט מקצוענים!!!  עשינו ניווט בהדרכתם של עודד ועמי ביער להב. הם הדריכו אותנו בחביבות ובחן, המסלול תוכנן למידותינו, מים חיכו לנו איפה שצריך קיבלנו תמונות יפות ואפילו תעודה.

תודה רבה."   

                                                         

אודי לוי - TOR

"שיתוף הפעולה בין דליה אנרגיות ועגור אירועי ניווט נמשך מאז הקמת התחנה, והפעילויות של עגור אתנו הן כבר מסורת של ממש. עמי ועודד הכינו פעילות אטרקטיבית, איכותית וערכית ביער הצמוד לתחנת הכח שלנו, ברוח החברה וברוח המקום.  הניווט ביער מתקיים בשילוב עם ביקור של קבוצות במרכז המבקרים של תחנת הכח ומסייע לנו להנגיש את הפעילות שלנו לקהל הרחב.

מומלץ בחום!"

                                                         

סנאית מאיר - מנהלת שיווק ומכירות, דליה אנרגיות בע"מ

"לחברים מעגור - תודה רבה על פעילות מאוד מאוד מאוד איכותית לתושבי מושב בני דרור. זו כבר השנה השנייה שאנו מזמינים אתכם לארגן לנו במושב אירוע ניווט משפחתי ונהנים אתכם כל פעם מחדש. תודה על תכנון מסודר ומאורגן, מפות מקצועיות, צוות נפלא ופעילות מקסימה. מחכים לפעילות הבאה.
                                                         

רונן ליפשיץ - יו"ר ועדת ספורט מושב בני דרור

"היינו בניווטטו' באב שכלל ארוחת ערב, הרצאה על המסע לירח וניווט ביער. היה מאורגן להפליא וסוחף. ההרצאה תפסה את הילדים והמבוגרים שישבו מרותקים במשך כשעה. הניווט היה כיפי, יצר חוויית הצלחה לכולם והיה שזור בהפתעות שהמארגנים דאגו להם במעוד מועד. היה תענוג אדיר! ממליצים בחום!"

   

משפחת יניב אידסס, קיבוץ להב

"חווית הניווט המשפחתית שלנו החלה מתוך רצון לצאת יותר לשטח ולבלות ביחד כמשפחה. הפעילויות של עגור מספקות לנו מענה ליצר התחרותי וגם חיבור לארץ ישראל ולטבע. על הדרך אנחנו מתגבשים כמשפחה ומכירים מקומות חדשים. השתתפנו כבר ביותר משש פעילויות, מקווים להמשיך ל"התברבר" בשטח עוד מספר רב של פעמים!"

משפחת מלצמן - מועדון "המתברבר הצעיר"

"ניווט ליל ירח מלא הוא חוויה יוצאת דופן. עודד ועמי מקצוענים אמיתיים לא פספסו שום פרט, משולחנות פיקניק מדוגמים, תאורה נוחה, הרצאה מעניינת על ציפורי לילה, קפה משובח והפתעות לילדים בסוף הפעילות. הם העניקו לנו הזדמנות אמיתית לחוות זמן איכות משפחתי, גיבוש, אתגר, והכי חשוב מבחינתי – סיפוק והעצמת הילדים."

רותי זיו